Hortum Kelepçeleri ve Kullanım Alanları

Değerli Müşterilerimiz,Yıl sonu depo sayımı dolayısı ile 24 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında depomuz kapalı olacaktır.

Bu tarihlerde depodan mal çıkışı olmayacak ve 2 Ocak 2019 tarihine kadar fatura kesilmeyecektir.

Sipariş ve stok takibiniz için bilgilerinize sunarız.

Hortum Kelepçeleri ve Kullanım Alanları

Hortum Kelepçeleri ve Kullanım Alanları

Bağlantı elemanları sektörünün lideri Onurfix; Hortum Kelepçe grubu ürünleri bünyesine  katarak ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Günümüzde pratik çözümler sunan kelepçe çeşitleri, geniş bir kullanım alanı ve sağlamlık vadediyor. Kelepçe  grubu ürünleri ısıtma-soğutma sistemleri, egzoz sistemleri, yolcu güvenliği sistemleri, direksiyon sistemleri, sabit hız eklemleri, medikal uygulamalar, beyaz eşya uygulamaları, yiyecek içecek sistemleri gibi farklı alanlarda kullanılabilir. Kelepçe çeşitlerimiz, 360 derecede düzgün sıkıştırma ve yüzey basıncı sağlamaktadır. Toothlook teknolojisi ile çok yüksek ve kalıcı sıkıştırma oranları ile basınç ve  genleşmeye karşı yüksek direnç sağlamaktadır. Arttırılmış kulak genişliği ise çap aralığının genişlemesine olanak tanır.

Her bağlantının uzun vadede düzgün çalışması için yüksek kalite standartlarında kelepçe ürünleri kullanıyoruz. Bu sayede daima güvenli ve doğru bağlantı sağlamaya çalışıyoruz.. Kelepçelenen parçaları hasara  karşı korumak ve  montaj sırasında olası kazaları önlemek amacıyla çapaksız  kenarlar geleneksel kenarlara oranla önemli bir  avantaja sahip olmaktadır. Kelepçelerin üzerinde bulunan güvenlik kancası ise istenmeyen açılmaları önler.  Bu özel tasarımda kelepçenin iç çevresi üzerindeki kademeler veya  çakışmalar ortadan kalkmaktadır. Dilin oyuğa oturması nedeniyle “dil ve oyuklu” özellik monte edilmiş parçaların üzerine 360 derecelik baskı uygular. Bu da kelepçenin bağlantı çapı çevresinde sürekli olarak tam bir radyal kuvvet uygulanmasını sağlar. Yeni CrossTech özelliği yerden tasarruf etmekle birlikte döner parçalarda dengesizliği azaltmak üzere ultra düşük profilli tasarım sunmaktadır. Dişleri ile kilitlenen özgün “ToothLock®” özelliği oldukça yüksek ve sabit sıkıştırma oranları ve sıradışı genleşme direnci sunmaktadır ayrıca en zorlu bağlantılar için yeterince güçlüdür.

Kelepçe grubu ürünlerimiz arasında Kulaklı Kelepçeler, Düşük Profilli Kelepçeler, Vidalı ve Üniversal Kelepçeler, Daraltılabilir Halka Kelepçeler, Askı Kelepçeler ve Profilli Kelepçeler yer almaktadır. Kelepçe grubu ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak ve işinize en uygun kelepçe modelini bulmak için satış temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kulaklı Hortum Kelepçeleri: 360 derece düzgün yüzey basıncı ve  sıkıştırma  sağlar. Kolay  montaj için arttırılmış boşluk ve geniş çap aralığı sunar. Güvenlik kancası istenmeyen açılmaları önler. Uygulama alanları arasında Hava alma sistemleri, ısıtma-soğutma sistemleri, egzoz sistemleri, direksiyon sistemleri, yolcu güvenliği sistemleri ve  medikal uygulamalar yer almaktadır.

Düşük Profilli Hortum Kelepçeler: Çok yüksek oranda ve sabit bir şekilde sıkıştırma sağlar. Tekrar açılabilir ve kullanılabilir. Uygulamada minimum alana gereksinim duyulur ve dönen parçalarda dengesizlik yaratmaz. Özel oluşturulmuş kenarlar sayesinde kelepçelenen parçalarda hasar riskini azalatır. Uygulama  alanları  arasında ısıtma- soğutma sistemleri, egzoz sistemleri, direksiyon sistemleri, sabit hız eklemleri ve medikal uygulamalar bulunmaktadır.

Vidalı ve Universal Hortum Kelepçeler: Optimum sızdırmazlık sağlayan ve farklı çaplara kolayca uyum sağlayan kelepçe sistemi ile  vidalı kelepçeler hızlı ve  kolay  montaj  öncüsü olmaktadır. Farklı çaplara uygulanabilen kilitleme  pozisyonu seçenekleri, düzgün sıkıştırma ve düzgün yüzey basıncı sağlayan StepLess teknoloji kullanılmaktadır.  Montaj esnasında minimum alan gereksinimi ve küçük boyutlar  kompakt tasarım imkanı sunar. Kabartma bant şeridi  kelepçelenen parçaların hasar görme riskini azaltır. Uygulama  alanları arasında içecek dağıtım sistemleri , havalandırma sistemleri, ısıtma-soğutma  sistemleri, egzoz sistemleri, direksiyon sistemleri, medikal uygulamalar, ve beyaz eşya  uygulamaları yer alır.

Daraltılabilir Halka Kelepçeler:  Alüminyum malzemeden üretilen kelepçeler, azaltılmış ağırlık avantajı ve  minimum yer gereksinimi sağlar. Özellikle ısıtma ve soğutma suyu devreleri ile hava yastığı sistemleri için gayet uygundur. Minimum alan gereksinimi dönen parçalarda dengesizliği yok eder. Yüksek, ayarlanabilir yüzey basıncı ile kurulumu kolaydır. Havalandırma  sistemlerinde, ısıtma-soğutma sistemlerinde, yolcu güvenliği sistemlerinde medikal uygulamalarda ve beyaz eşya uygulamalarında kullanımları mevcuttur.

Askı Hortum Kelepçeleri: Yolcu güvenliği sistemlerinde  kullanılan askı kelepçeler, Wing Guard özelliği ile benzersiz kanatlı bant kilitleme mekanizması, yüksek tutma kuvveti sağlar ve keskin kenarları tamamen kapatır. Tek kademeli olması hızlı, ekonomik ve güvenilir montaj imkanı sunar. Çapaksız şerit kenarları montaj öncesinde ve sonrasında hasar  riskini azaltır. Çeşitli uygulama çaplarına uygundur ve kolay montaj için geniş bir  boşluk sağlar.

Profilli Hortum Kelepçeleri: Profilli Kelepçeler Yüksek sıkıştırma kuvveti, yüksek kalıcı tork, sıcaklık değişiklikleri gibi koşullarda emniyetli ve güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.  Benzersiz  kanatlı  bant kilitleme sistemi yüksek  tutma  kuvveti sağlar ve tüm keskin kenarları tamamen kapatır.

Geniş çap aralığı sayesinde çeşitli uygulama çaplarına uygundur ve kolay montaj için geniş bir  boşluk sağlar. Çapaksız şerit kenarları montaj öncesinde ve sonrasında bileşen hasar riskini azaltır. Kompakt tasarımı hafiftir ve yerden tasarruf sağlar. Turbo bağlantılar, egzoz sistemleri, turbo şarjlı sistemler ve filtre ünitelerinde  kullanılabilir.

image-1 image-2 image-3

ONURFİX BÜLTEN ABONELİĞİ

Şirketimiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize kaydınızı yaptırabilirsiniz.