Kaynak Saplama Uygulamaları

Değerli Müşterilerimiz,Yıl sonu depo sayımı dolayısı ile 24 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında depomuz kapalı olacaktır.

Bu tarihlerde depodan mal çıkışı olmayacak ve 2 Ocak 2019 tarihine kadar fatura kesilmeyecektir.

Sipariş ve stok takibiniz için bilgilerinize sunarız.

Kaynak Saplama Uygulamaları

Kaynak Saplama Uygulamaları

Kaynak Saplama Uygulamaları: Kaynak Saplama Ne İçin Kullanılabilir?

Saplama kaynağı, bağlantıların metal levhalara tutturulması için çok yönlü bir işlemdir. Kaynak saplamaları kullanarak, operatörler otomatik veya manuel olarak üstün mukavemetli kaynaklar oluşturabilir. Sonuç olarak, birçok saplama kaynağı uygulaması mevcuttur. Saplamaları bağlamak için saplama kaynağının kullanılması, bağlantı elemanlarının takılması için daha hızlı ve daha verimli bir işlemdir. Çeşitli metallerde güçlü birleşmeler elde etmek için çeşitli saplama kaynak işlemlerini kullanabilirsiniz. Bu, pek çok endüstriyel uygulama için mükemmel bir kaynak sistemidir.

Saplama Kaynak Uygulamaları
Mekanik imalattan elektrikli ekipmanı üretimine, kaynak saplama birçok endüstri için uygundur. Bugün, piyasada teknolojik olarak mevcut olan kaynak saplama uygulamalarını kullanan endüstriler ve alanlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Otomotiv
Kaynak saplama otomotiv endüstrisi için elzemdir. Bunun sebebi, sac metallere kaynak bağlantılarının doğru ve sağlam yapılmasının büyük önemi vardır. Otomotiv üreticileri egzoz sistemleri, ısı kalkanları, hidrolik direksiyon bileşenleri, yalıtım, elektrik teli yönlendirme ve ayrıca aydınlatma gibi otomotiv uygulamaları için çeşitli kaynak saplama ekipmanlarını kullanabilir.

İnşaat
Kaynak saplamaların üstün mukavemeti, bu kaynak işlemini, bir dizi inşaat uygulaması için de uygun kılar. İnşaat endüstrisi bina yapımı, köprü inşaatı ve daha fazlası için kaynak saplama kullanır. Kanalizasyon boruları ve diğer yeraltı su tesisatı gibi yer altı sistemleri de daha güvenli binalar ve yollar için güçlü kaynak gerektirir.

Catering ve Gıda İşleme
Kaynak saplama, catering ve gıda işleme endüstrilerindeki ürünler gibi hijyenin çok önemli olduğu uygulamalar için idealdir. Kaynak saplama sayesinde hijyenik olarak masa üzerilerine, tezgahlara, soğutma ünitelerine, yiyecek işleme ve catering için kullanılan elektrikli eşyalara bağlantı elemanları sabitlenebilir. İşlem, kaynak saplamaların tabanlarının etrafında hiçbir boşluk ya da pislik bırakmaz.

Dekoratif ve Tüketici Ürünleri
Kaynak saplamanın yapısı, sonuçlarının görünmez olması, dekoratif ürünler ve tüketici ürünleri için kullanımını mükemmel kılar. Bu, bağlantıların sağlam ve çekici olmasının yanı sıra güçlü ve kalıcı olmasını gerektiren mücevherat, rozet, tencere ve ev eşyaları uygulamalarını içerir.

Elektrikli Aletler
Kaynak saplama, elektrikli eşyalar için gerekli olan tutturma işlemlerine de mükemmel şekilde uyar. Buna motorlar, iletişim ekipmanları, elektrikli ev eşyaları ve çok çeşitli elektronik sistemler dahildir. Kaynak saplama makineleri, panelleri sabitlemek, baskılı devre kartlarını monte etmek, topraklama saplamalarını sabitlemek, anahtarlar ve düğmeler gibi küçük öğeleri monte etmek için kullanılabilir. Ayrıca,  ark kaynak saplama, hidrolik hatlar ve elektrik muhafazaları için uygundur.

Çiftçilik ve Tarım Ekipmanları
Kaynak saplama kullanılarak çeşitli çiftlik ve tarım ekipmanı parçaları üretilmektedir. Kaynak saplamanın çok yönlülüğü, ekipman şirketlerine braket, kabin, çamurluk, yayıcılar gibi farklı ürünleri üretmede kolaylık sağlamaktadır. Kaynak saplama, bu endüstrilerdeki hortum ve kablo yönetimi uygulamaları için de etkilidir.

Mobilya
Kaynak saplama makinesi kullanarak monte edilen mobilyalara ofis veya ev için yapılan masalar, dosya dolapları, raflar ve bahçe mobilyaları dahildir.

Isıtma ve Havalandırma
Kaynak saplama, yalıtım malzemelerini ve boruları sabitlemek için idealdir. Operatörler ayrıca brülörleri ve ısıtma elemanlarını sabitlemek, akışkan odalarını monte etmek ve flanş ve kapak gibi parçaları bağlamak için kaynak saplama kullanır.

Endüstriyel
En karmaşık endüstriyel makine üretiminde bile kaynak saplamadan yararlanılabilir. Büyük imalat şirketleri, ekipmanlarımızı makine koruyucuları takmak, kapak plakalarını ve bakım kapaklarını sabitlemek, tutma kollarını takmak ve ayrıca hava / sıvı hatlarını sabitlemek için kullanırlar.

Gemi Yapımı
Tersaneler tel ve kablo yönetimi, akışkan hatları, kontrol panelleri ve elektrik sistemleri, koruma kapakları, yalıtım, zemin kaplaması ve daha fazlası için kaynak saplama kullanmaktadır.

Yönlendirme İşaretleri ve Uyarı Levhaları
İşi ne kadar büyük veya küçük veya karmaşık olursa olsun, işaretleri ve yazıyı saplama kaynak tabancası veya otomatik CNC sistemi ile hızlı ve etkili bir şekilde yapıştırın.

Çok çeşitli saplama kaynağı uygulamaları burada bitmiyor! Saplama kaynağının operasyonlarınız için doğru işlem olup olmadığını ve hangi sistemlerin ve işlemlerin en iyi olduğu konusunda tavsiye almak için bugün Onurfix ile temasa geçin, size tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyarız.

image-1 image-2 image-3

ONURFİX BÜLTEN ABONELİĞİ

Şirketimiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize kaydınızı yaptırabilirsiniz.